תובנות ספורט שעוזרות לשיפור אישי באומנות הפיתוי ובחיים

לפני כחודש פרסמתי את "איך ספורט יכול לעזור לנו להצליח באומנות הפיתוי" ושם סיפרתי על ההקבלה בין ספורט לאמנות הפיתוי, וכיצד בעזרת ספורט אפשר למצוא את נקודות התקיעה שלנו עם נשים ולשפר אותן.

הפעם אני הולך להרחיב עוד על הנושא ולתת לכם את התובנות האישיות שלי מהעיסוק באומנויות לחימה שעזרו לי עם אומנות הפיתוי.

התקבעות על מהלכים קבועים
אחד הדברים ששמתי לב אליהם, הוא שיש כמה תרגילים ומהלכים בודדים שבהם אני טוב, ואני כל הזמן מנסה להשתמש רק בהם. בגלל זה, אני נמנע מלהשתמש בתרגילים חדשים ואפילו ללמוד כלים חדשים שאוכל להשתמש בהם בקרב. בכל אימון או קרב אני אומר לעצמי שאשלב הפעם תרגיל חדש, ואז אני מוצא את עצמי חוזר למוכר ולידוע, לתרגילים שאני טוב בהם כבר, וככה חוסם את עצמי מאפשרות להתפתח, להתחיל להשתמש בדברים חדשים ולהשתפר. כמובן שבכל מקום בחיים אני עושה את אותו הדבר.

כדי לפתור את הבעיה שאלתי את עצמי "האם הכלים החדשים שלמדתי ואני לא משתמש בהם יכולים לעזור לי?" רוב הפעמים התשובה הייתה "כן". ואז פשוט אילצתי את עצמי להכניס אותם לאימון ולעבוד איתם עד שגם הם יהפכו לחלק ממני.

דרך אומנויות לחימה למדתי על כמה תכונות ומאפיינים נוספים שיש לי ומשפיעים על שאר תחומי החיים:

המהסס או קמיקאזה – יש את הגבר שרואה את הבחורה היפה ולא ניגש אליה מחשש להיכשל. גם את ההרגשה הזאת יצא לי לפגוש באימון. מצאתי את עצמי נעמד במהלך קרב ומחכה שמשהו יקרה. לא זז מחשש לפתוח את ההגנה שלי ולקבל מכה. כשהבנתי שאני עושה את זה, התחלתי לצחוק על עצמי ולהיזכר בתרגולי השטח שלי שגם שם עמדתי במקום ולא ניגשתי לבחורות. גם שם היה לי את החשש שהבחורה תנפנף אותי. כשזיהיתי את הטעות שלי ברגע הקרב, מיהרתי לתקן אותה, הפכתי ל"קמיקאזה" ונכנסתי ביריב מבלי לחשוב פעמיים ומבלי לשמור על ההגנה שלי.

ברגע הזה שוב התחלתי לצחוק לעצמי כי זה הזכיר לי טעות נוספת מעולם הפיתוי – לגשת לבחורה בגישה ישירה מידי. (בינתיים היריב שלי חשב שאני לא נורמאלי ושאל את עצמו, מה יש לו שכל שנייה הוא צוחק במהלך הקרב) ואני חזרתי לשילוב הנכון בין הקמיקאזה למהסס שעכשיו הוא פשוט מאוזן בצורה נכונה.

רציני ונוקשה או נהנה ומשוחרר – מצאתי שבמהלך הקרב אני מאוד רוצה לנצח ובגלל זה הפכתי להיות מאוד רציני, מחושב ונוקשה. המכות שלי כתוצאה מהנוקשות יצאו לאט ולא נהניתי מהקרב. עד שראיתי את ערן ברט, המאמן שלי, בקרב עם תלמיד צוחק ונהנה ועובד בצורה מאוד משוחררת בלי אגו. פשוט נהנה מהרגע. אז אמרתי לעצמי – איזה כיף להיות בגישה הזאת, אחרי הכול למה אני מגיע לאימון, כדי לסבול או כדי ליהנות? ונזכרתי שגם אני מלמד כך את התלמידים שלי, גישת ההנאה והמשחק סופר חשובה.

שמתי לב לכך שכאשר אני מאוד נחוש לנצח ולא רוצה לקבל מכות מהיריב, בראש שלי עוברות מחשבות שמכניסות ללחץ. אז אני מייד מתחיל לשחרר את עצמי ולקחת את הקרב כמשחק, כמו ילדים שנהנים לשחק, וגם אם נקבל מכה זה לא נורא, הכול בכיף.

מגיע לאימונים או נשאר בבית? הימנעות מעשייה = המכשול הגדול ביותר. אחד הדברים החשובים אם לא החשוב ביותר הוא להגיע לאימונים. מצאתי את עצמי כמה פעמיים על המיטה מול הטלוויזיה עם מחשבות שאומרות "למה עכשיו ללכת ולהתאמן? נשאר בבית וננוח". את המשפט הזה בטוח כולם מכירים. בכל פעם שצריך לצאת מאזור הנוחות, ה"קוף" מנסה לשכנע שלא לעשות זאת ולהחזיר את המצב למוכר, הידוע הנוח והשלב. צריך להבין את זה, לא להקשיב לקוף ולהכריח את עצמך לעשות את מה שמוביל אותך בדרך שבה החלטת ללכת, למרות חוסר הרצון הרגעי.

והמפלצת בסוף, האגו – זהו הדבר שמופיע הרבה מאוד במהלך האימון ומכריח לעשות את מה שהוא חושב לנכון, גם אם זה לא תמיד תורם ליחסים טובים עם הסביבה, האגו מפריע לנסות דברים חדשים כי זה יכול להוביל לכשלונות זמניים ומפריע להתפתח. הוא מאוד מקבע ואוהב להיכנס ל"מלחמות" שאף אחד לא מרוויח מהן.

אני חושב שאין אופי קבוע לאדם. דרך האימון והתרגול אפשר לעשות שינוי ולשנות הרגלים רעים. הכול מתחיל בכך שאתה הופך להיות מודע להרגל זה או אחר ובמהלך האימון אתה משנה אותו.

אז איך אומרים – קשה באימונים קל בחיים.

נהנית מהפוסט? שתף עם חבריך או השאר תגובה.
כדי לא לפספס את הפוסט הבא, הירשם לקבלת עדכונים במייל:
הכנס מייל לקבלת עדכונים:

11 Comments

 1. sexapil

  מאמר יפה. נהניתי מכל רגע.
  אומרים שהיפנים מודעים לשלושה כוחות: כוחם של החרה התכשיטים והמראה.
  החרב מסמלת את עוצמתו של הנשק.
  המראה מסמלמת את עוצמתו של הכסף.
  ואילו המראה מסמלת את עוצמתה של המודעות העצמית.
  המודעות העצמית על פי אגדה יפנית היא היקרה מבין השלוש והמאמר הזה באמת מחזק את הטענה הזו.

  אהבתי אמיר!

  Reply
  1. אמיר (Post author)

   אין על היפנים, יש להם תובנות מטורפות אפשר ללמוד מהם המון.
   תודה על התגובה.

   Reply
 2. Novice

  תודה רבה על המאמר. פתח לי עוד צד בראש :]
  הגיע הזמן שאנסה ואשתפר בכלי משיכה חדשים!

  אגב, את המאמר הזה אני קורא אחרי משהו מאוד לא נוח שעשיתי. הודיתי בפעם הראשונה בפני בחורה שאני רוצה אותה. כמה קשה זה היה. אבל מאז שאמרתי לה את זה, אני מרגיש נפלא. סגירת מעגל.

  יום טוב :]

  Reply
 3. JohnHancock

  כרגיל, מאמר מצוין! 🙂
  אבל אתה יודע איך אומרים… "Easy said than done"
  מצטער אם הגיתי את זה לא נכון, אבל אתה מבין מה אני מתכוון, יותר קל להגיד את זה מאשר לעשות את זה…

  Reply
 4. kirin

  אחלה מאמר! ההקבלה מדהימה. זה פטנט מעולה להקביל בין שני תחומים. אפשר לגלות המון..

  Reply
 5. אמיר (Post author)

  תודה על התגובות.
  כן יפה באמת לעשות הקבלה בין העולמות. בכתבה הבאה שלי אני רוצה לעשות הקבלה בין איקס עיגול לבישול, הולך להיות יפה (:

  Reply
 6. ג'וש

  אני חושב שלהיות ישיר ולגשת לבחורה בלי לפחד מתוצאה זה הכי חשוב גם אם אתה תיתקל בסירובים ושמעתי הרבה כאלה אבל אני בטוח שאני בדרך הנכונה כי אני ניגש ופשוט מתחיל לדבר זה גם קורה לי מאז שהתחלתי ללמוד אומנויות לחימה דרך אגב גם אצל ערן ברט שאני חייב להגיד איש יקר ומורה דרך לחיים הקיצר מאמר מצויין !!!

  Reply
  1. אמיר (Post author)

   מה באמת? למה אני לא רואה אותך שם? אני מסכים איתך ערן הוא אחד התותחים!!

   Reply
 7. ג'וש

  אני בקבוצה הראשונה באמת מוזר כי קראתי כבר כמה מאמרים שלך וקראתי שאתה מתאמן באומנויות לחימה רק לא תיארתי לעצמי שאצל ערן עולם קטן מה אפשר להגיד 🙂

  Reply
 8. עידן

  אהבתי! אמיר תעשה לי ילד

  Reply
  1. אמיר (Post author)

   כבר עשינו אתמול, לא תפס??

   Reply

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.