שיחה, מטקות ומה שבינהם

לפעמים אני נתקל במקרים בהם בחור פונה לבחורה ומתחיל איתה שיחה עם משפט פתיחה מעולה. מייד אחריו, ממציא הבחור עוד כמה משפטים, ויורה את כולם ברצף אחד אחרי השני. על הנייר, נראה שעל שנינות כזו ברצף דיבור שוטף מגיע לו לזכות בפרס ישראל לדיבור חופשי מקורי, אבל הפלא ופלא, הבחורה חשבה אחרת, לא ממש שיתפה פעולה בשיחה והלכה לדרכה.

למה זה לא עובד?

יצא לכם לשחק לאחרונה מטקות בים?

משחק מטקות הוא משחק הכדור היחיד, שאני מכיר, שהמטרה שלו היא לגרום הנאה לשני הצדדים. אין נקודות, אין פסילות ואין תחרות. הכיף הגדול הוא להשאיר את הכדור כמה שיותר זמן באוויר, בדיוק כמו בשיחה בין שני אנשים וכמו בשיחה עם בחורה.

משפט הפתיחה הוא בעצם מכת הפתיחה. אם נכוון גבוה מידי, או שנגיש כדור מהיר מידי, לא נאפשר לשחקן שמולנו לענות והמשחק אפילו לא יתחיל. לא בטוח שנקבל הזדמנות שניה. על מנת לפתוח משחק במכה הראשונה, יש לכוון לאיזור השחקן השני ולהוציא כדור "נוח" יחסית כדי שהוא יוכל להחזיר לנו את הכדור בקלות. אוקיי, עשינו את זה. עכשיו השחקן השני הצליח להכות בכדור והמשחק התחיל.

איך ממשיכים? די פשוט…

מכה שלי מול כל מכה שלו. אפשר פה ושם להוציא כדור מהיר יותר, לירות לצדדים בשביל ליצור אתגר, אבל אם נעבור את הגבול, המשחק נגמר.


אז איך זה קשור לשיחה עם בחורה?

אני נתקל לא פעם במקרים בהם הבחור פותח במכת פתיחה מאוד קשה או משחק בעצם משחק יחיד. מה הכוונה? הוא יורה כדור ראשון, אחריו עוד כדור ואחריו עוד כמה כדורים, בלי לחכות למכה של השחקן שעומד מולו, כלומר, בלי לחכות לתשובה או תגובה מהבחורה. הוא פשוט יורה שלל משפטים, לפעמים גם מוצלחים ומצחיקים, בקצב גבוה עם שלל שנינויות, עקיצות, אבחנות ומה לא.

למה זה קורה? בד"כ זה נובע מלחץ של הבחור להרשים את הבחורה ומהפחד לאבד את השיחה או לתת את השליטה בשיחה, גם אם זה לרגע קצר, לצד השני.


למה זה לא עובד כמו שהיינו רוצים?

 1. זה מקרין לחץ. בד"כ זה גם מלווה בקצב דיבור מהיר ותנועות ידיים חדות. הבחורה מקבלת את הרושם שהבחור שמולה מאוד רוצה אותה ומשתדל מאוד להרשים אותה. לרוב זה לא ממש עובד.
 2. זה עלול לשעמם. שיחה מתנהלת בין שני אנשים. נכון שלפעמים צד אחד הוא הדומיננטי יותר, אבל אם צד אחד מרגיש שאין לו חלק פעיל בשיחה שבו הוא תורם וגם מקבל הקשבה, הוא משתעמם.
 3. הבחור לא מקשיב לבחורה. חלק חשוב מהשיחה שלנו נבנה על מסרים ומידע שאנחנו מקבלים מהצד השני. ככה אנחנו גולשים באופן טבעי לנושאים אחרים ומתפתחת שיחה אינטואיטיבית וקולחת שמעניינת את שני הצדדים ויכולה להמשך דקות ארוכות.
 4. זאת עבודה קשה. מתישהו יגמר הסוס ולא ישארו עוד משפטים שנונים. ואז מה? ההצגה נגמרה ואפשר ללכת הבייתה. לבד.
 5. זה נראה כאילו הבחור מתאמץ יותר מידי מוקדם מידי. זה עלול ליצור את הרושם שאותו בחור כבר "החליט" שהוא מעוניין בבחורה עוד לפני ששמע אותה. זה בעייתי: לפי מה קבעת שאתה מעוניין בה? תן לה הזדמנות לקחת חלק בשיחה כדי שתוכל להכיר אותה. אפילו אם זה לכמה דקות, ואח"כ כשתבקש את הטלפון שלה, זה יהיה מכיוון שאתה באמת חושב שהיא מעניינת אותך ולא כי אתה מבקש טלפון מכל אחת שעוברת ברחוב.

אני מודה שלרוב הגברים יש את הבעיה ההפוכה, בה הם מתקשים למצוא משפט פתיחה ומתאמצים כל פעם מחדש למצוא משפט תגובה לשיחה. הבעיה הזאת עליה דיברתי במאמר הזה נכונה אולי ל- 10% מהבחורים, בדר"כ אנשי מכירות עם ביטחון עצמי גבוה.

שלכם,
עידן

נהנית מהפוסט? שתף עם חבריך או השאר תגובה.
כדי לא לפספס את הפוסט הבא, הירשם לקבלת עדכונים במייל:
הכנס מייל לקבלת עדכונים:

4 Comments

 1. sexapil

  מאמר פצצה!
  אני יודע על עצמי שמידי פעם אני כל כך מתרגש מהשיחה שאני בכלל לא מקשיב לבחורה.
  אני זוכר שדודי הראה לי את הטעות שלי במרתון, והתיקון של הטעות הזו פשוט העלה את השיחות שלי בכמה רמות.
  סחתיין, לקרוא ולקחת לתשומת הלב.

  Reply
 2. Novice

  מעולה! זו אחת הבעיות שיש לי! הקשבה! להקשיב לאנשים ולהקשיב לנשים! תודה רבה!

  Reply
 3. עידן (Post author)

  תודה רבה! שמח לשמוע שנגעתי בנקודות רלוונטיות.
  אם נקשיב טוב, נוכל להוציא נושאי שיחה מעניינים, תגובות למה שהיא אמרה וכל האינטראקציה הופכת להיות הרבה יותר מעניינת.

  Reply
 4. לילו

  חידלו להציק לבנות ת"א המסכנות

  Reply

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.