סימפטום הבחור הקשוח

אני רוצה לשתף אתכם בתופעה ששמתי לה אליה במהלך ההדרכות שלי בתרגולי השטח. חניכים רבים מגיעים לקורס אחרי שבמשך השנים האחרונות היו סוג של "Nice Guys". הכוונה היא שהם התאימו את עצמם לרצונות של הבחורה, השתדלו לרצות אותה ונתנו פחות מקום לרצונות ולדעות שלהם בקשר, כבר מהשלבים הראשונים שלו. זאת בעצם התנהגות מניפולטיבית. כשבחורה פוגשת גבר שמתנהג כמו "Nice Guy" היא מייד קולטת שהוא משתדל יותר מידי, כנראה בשביל להשיג משהו, ובד"כ נרתעת מסוג כזה של התנהגות. היא עשויה להגיד לעצמה שאולי הבחור לא מספיק טוב בשבילי ולכן הוא מתאמץ כל כך. הסיבה שהבחורים האלה מגיעים לקורס היא שסוג כזה של התנהגות פשוט לא עובד.

אחרי הקורס, אני נתקל בתופעה שאני קורא לה "Tough Guy" או הבחור הקשוח. היא באה לידי ביטוי אצל חלק מהבחורים שפעם היו "Nice Guys" ועכשיו רוצים לצאת מהתבנית הכושלת הזאת. העניין הוא שהדרך שבה הם בוחרים היא בעייתית.

חניך שבחר לשנות את גישת הבחור הנחמד ובחר להיות הבחור הקשוח כפי שאני קורא לו, ישתמש בשפת גוף תקועה ולא משוחררת, יעטה הבעת פנים רצינית עד קפואה, ימעט לדבר וגם כשכן ידבר, זה יהיה בטון מונוטוני נמוך. ירבה ללבוש משקפי שמש רציניות של סוכן CIA, יימנע מחיוכים ויעשה שימוש יתר על המידה במסגרות הערכה שליליות ועקיצות. אני מניח שהמודל לחיקוי כאן נלקח מגיבורי קולנוע כמו ג'יימס בונד למשל. בקולנוע, ל- 007 זה אולי יכול לעבוד, אבל לנו במציאות, אופן ההתנהגות הזה הוא אמנם כבר לא Nice Guy אבל בהחלט לא מה שדרוש על מנת למשוך בחורות.

בבחור הקשוח חסרים כמה מרכיבים קריטיים למשיכה כמו למשל גישת ההנאה והפגנת רגשות. זה בנוסף ליכולת של רוב הבחורות לזהות מתחת לחזות המחוספסת המזוייפת את ה- Nice Guy המקורי. תחושת העמדת הפנים היא אולי הבעיה העיקרית אצל הבחורים הקשוחים ומיותר לציין שעבור בחורה, התחושה שהגבר שעומד מולך מעמיד פנים ומשתדל להיות מישהו שהוא לא – היא turnoff רציני.

גם אם גישת הבחור הקשוח אולי תעבוד פה ושם במקרה, הרי אתם גם לא רוצים להיות תקועים בהעמדת הפנים הקשוחה הזאת עם הבחורה לאורך זמן. זה פשוט לא יעבוד.

אני ממליץ לחניכים שאני מזהה אצלם את התופעה לוותר על הקשיחות והריחוק ולחזור לחיוכים, להתלהבות ולפתיחות. זה עדיין לא אומר שהם חזרו להיות Nice Guys. הם כן מסגלים לעצמם את היכולת להציג את הרצונות והדעות שלהם כלפי הבחורות שאיתם בדיוק כמו שהם עושים את זה עם חברים קרובים ועם בני משפחה, כשהם מרגישים בנוח.

אז אם אתם שמים לב שבמקרה הפכתם להיות Tough Guy, נסו לוותר על הרעיון ולחזור חצי צעד אחורה, כדי למצוא את אמצע הדרך, היכן שתוכלו להגיע לתוצאות.

בהצלחה!

נהנית מהפוסט? שתף עם חבריך או השאר תגובה.
כדי לא לפספס את הפוסט הבא, הירשם לקבלת עדכונים במייל:
הכנס מייל לקבלת עדכונים:

4 Comments

 1. Eran

  אחלה בלוג , אחלה מאמר. תודה רבה!
  זה היה רעיון טוב:)

  Reply
 2. יאיר

  אחלה מאמר.
  יש לי חברים וגם אני ביניהם שניסו מידי פעם לסגל תכונות של דמות שראו בקולנוע ומהר מאוד גילו שזה לא עובד.
  הדמויות בסרטים מתכוננות היטב בתוך מספר קטן של אירועים שמשרתים את העלילה הרגעית .
  המציאות לעומת זו היא אוסף רחב וגדול של סיטואציות ואנשים שונים, שדמות שרואים על המסך כנראה שלא תעבור אותה.
   

  Reply
 3. רובי פרנק

  עצוב ומצחיק בו-זמנית שאתה מתאר בדיוק את הסיטואציה שלי, היא גורמת להרבה כבוד מגברים אבל זה כבוד מתוך פחד, וחוץ מזה היעד הוא לא גברים אלא נשים 😉
  צודק לגמרי גבר, תודה על הטיפ עשיתה לי את היום!

  Reply
 4. ג'וש

  אני בדיוק אחד מאלה אבל עכשיו אני לומד שלהיות טאף גאי זה משעמם כמו מורה למתמטיקה מעכשיו אני טאף נייס גאי

  Reply

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.