בלעת תת-מקלע שאתה יורה צרורות כשאתה מדבר עם בחורה?

דמיין שנציג מכירות מתקשר אליך ומתחיל לבלבל לך את המוח במהירות דיבור שלא משאירה לך הזדמנות להשחיל משפט, ואני כבר לא מדבר על להספיק להבין מה הוא בכלל אומר.

מהר מאוד אתה קולט שבכלל לא מעניין אותו אם אתה מקשיב לו או לא. הוא רק מלחיץ אותך עם הדיבור שלו ולא נותן לך הזדמנות לחשוב. מה הסיכוי שלו לבצע מכירה? אל תהסס אפילו – התשובה היא 0.

דמיין שאותו נציג מכירות מתקשר אליך ומדבר לאט. אומר משפט ומחכה לתשובה. שואל עוד שאלה וממתין לתגובתך. שומע התנגדות מצדך ומעלה רעיון משלו… מדבר לאט, ברור ועם הפסקות. נותן לך זמן לעכל את מה ששמעת. הסיכוי שלו למכור לך מוצר כלשהו הוא הרבה-הרבה יותר גבוה.

בדיוק אותו הדבר עם נשים!

כמה פעמים קרה לך שניגשת לבחורה, אבל בגלל שהיית לחוץ דיברת נורא מהר מתוך תקווה שהבחורה תשמע לפחות חלק ממה שיש לך להגיד ואתה לא תאבד את תשומת הלב שלה? מדוע לדעתך מופיע הצלחץ הזה? שתי הסיבות העיקריות שמשתלבות זו בזו: הרצון להרשים את הבחורה והפחד להיכשל בזה.

בוא נראה מה קורה בד"כ כשאתה רוצה להרשים בחורה:
– אתה מתחיל לדבר מהר מתוך לחץ.
– אתה מרוכז במחשבה "מה לעשות עכשיו כדי להרשים אותה", במקום לשים לב לסימנים שהבחורה שולחת לך באותו הרגע ולהגיב בהתאם לסיטואציה בצורה רגועה.
– אתה מנסה לדבוק בתסריט הפגישה או השיחה שתכננת לעצמך וזה גורם לך להתנהג בצורה מלכאותית ומאולצת שנראית רע.

כשאתה מפיל על בחורה מילים ומשפטים בצרורות, בלי לתת לה הזדמנות לעכל את מה שאמרת רגע לפני ולהגיב לזה, אתה מרתיע אותה! היא נלחצת ורוצה "לנתק" את השיחה איתך כמה שיותר מהר.

אם אתה מכיר את התופעה מנסיון אישי, יש לי רעיון בשבילך. פעם הבאה שאתה מדבר עם בחורה, נסה לעשות את זה כאילו אתה נמצא בתוך סרט שרץ בהילוך איטי. אתה מדבר לאט, מגיב לאט, עושה הפסקות בין משפטים ויוצר אצל הבחורה ציפייה למשפט הבא שלך.

אני מבטיח לך, שזה יעשה שינוי עצום באיך שהבחורה תתחיל להגיב ולהתייחס אליך. מי שניסה את הטריק הפשוט הזה, גילה שהבחורה הופכת למרותקת לשיחה, ברגע שאתה מאט את קצב הדיבור שלך פי 2!

נסה, וכתוב לי בתגובות – איך הלך?

אהבת את הפוסט? השאר תגובה או שתף עם חבריך:
כדי לא לפספס את הפוסט הבא, הירשם לקבלת עדכונים בפינה השמאלית למעלה.
הכנס מייל לקבלת עדכונים:

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.