איך זוגיות צריכה להתנהל בחודשים הראשונים?

אני ממשיך להעלות כאן את השאלות שהגיעו בעמוד הפייסבוק, והתשובות אליהן.

השאלה הבאה הגיעה מגולשת בשם רונית:
איך זוגיות צריכה להתנהל בחודשים הראשונים?

התשובה שלי:
רונית, זוגיות היא אחד הדברים שהכי קשה להכניס לתוך נוסחה ולהגיד שהיא צריכה לההתנהל לפי שלבים א', ב', ג'… בכל זוגיות יש שני אנשים שונים, כל אחד עם אופי שונה, מזג שונה, ציפיות ורצונות שונים.

זוג מסויים יכול לנהל את הזוגיות שלו בצורה שונה לחלוטין מזוג אחר, ושני הזוגות יהיו מאושרים בזוגיות הזו. יחד עם זאת, אני כן רוצה לתת לך כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון בשלבים הראשונים של הזוגיות.

– בחודשים הראשונים, שני בני הזוג המאוהבים (אני מקווה שזה המצב), תמיד מלאים ברגשות אחד כלפי השניה. הרגשות האלה הם הדבק שמחזיק את הזוגיות, ובגללם הרבה טעויות נסלחות אחד לשניה בחודשים הראשונים.

אך ככל שהזמן עובר, ההתאהבות העזה שהייתה בתחלה חולפת (ככה הגוף שלנו פועל), והרגשות שהיו "הדבק" של הקשר בהתחלה, נעלמים. צריך לקחת את זה בחשבון, כי החל מהשלב הזה, הזוגיות מתחילה להסתמך על דברים אחרים – אמון אחד בשניה, הערכה זה את זו, הרגל, הנוחות של להיות ביחד.

בשלב הזה מתרחש המבחן האמיתי של הזוגיות. אם אתם מצליחים להסתדר אחד עם השני, להנות זה מחברתו של זו, ולא לגרום אחד לשני סבל ואי נעימות בגלל אופי שונה מדי, אז לזוגיות הזו יש סיכוי להימשך עוד הרבה זמן. ואלו בדיוק הדברים שצריך לעבוד עליהם, כדי שהזוגיות "תשרוד" מעבר לתקופת הפרחים הראשונית.

נהנית מהפוסט? שתף עם חבריך או השאר תגובה.
כדי לא לפספס את הפוסט הבא, הירשם לקבלת עדכונים במייל:
הכנס מייל לקבלת עדכונים:

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.