מונדיאל, רגשות ומה שביניהם

בשעה טובה הגיע הרגע אליו כל גבר ממוצע השתוקק בארבע השנים האחרונות, ואנחנו עומדים בפתחו של אחד מהאירועים הנוצצים ביותר בכדורגל העולמי אם לא הנוצץ שבהם- מונדיאל 2010.

אף על פי שהגבר הישראלי המצוי צריך להיות מאוכזב מהקמפיין הנוכחי (עבור הרוסים שבינינו- רוסיה לא העפילה, עבור הפטריוטים שבינינו- ישראל לא עלתה ועבור מעריצי הנופש בקלאב "הכול כלול"- טורקיה, גם היא לא נמצאת בטורניר). ישנה נקודת אור משמעותית ביותר שחשובה לנו כגברים לא פחות- יצירת תקשורת עם המין היפה.

עכשיו אתם בטח שואלים את עצמכם: "מה? על מה הוא מדבר? איך המונדיאל קשור לבחורות? פעם אחרונה שראיתי עם בחורה כדורגל היא שאלה אותי למה אף אחד לא מוסר לזה עם השחור".

אז אני אסביר. בחברה שלנו כמו בהרבה חברות אחרות קיים מיתוס עתיק יומין שאומר שלגברים יש את תחומי העניין שלהם ולנשים את שלהן. בעוד גברים מבינים במכוניות, כדורגל, היאבקות והיי טק (מה לעשות, זה מה שהולך היום), נשים מתעסקות במחול, גידול ילדים, אופנה והיי טק (כי אין מה לעשות, זה מה שהולך היום). הצרה עם המיתוס הזה היא שהמסקנה הרווחת ממנו אומרת שאין לערבב בין השניים. אם את אישה שמכבדת את עצמה את לא תדברי עם גבר במהלכו של דייט סוער על הרגשת ההתעלות הרוחנית שאת חשה כאשר את רוכשת לעצמך חולצה חדשה מזארה, כיוון שהוא ישתעמם ויברח. ואם אתה גבר אמיתי אתה לא תספר לבחורה על הצמרמורות שעוברות לך בקרביים ברגע שאתה רואה את הכדור עובר את קו השער, כיוון שהיא תפהק ואחר כך עוד תצחק עליך עם החברות שלה.

האמנם? בואו נבחן את זה מזווית קצת אחרת. כיוון שקטונתי מלהבין את מוחו הפרימיטיבי של הגבר הממוצע אני אתייחס ברשותכם אך ורק אל זה של האישה. מחקרים שנעשו בתחום התקשורת הבין אישית מצאו שבעוד התקשורת של הגבר מבוססת על מערך מובנה וכרונולוגי, הדרך בה מתקשרת הגברת היא יותר אמוציונאלית ומונעת על ידי פולסים רגשיים. האם חשבתם פעם על לקחת תחום שמעניין אתכם כמו היאבקות או כדורגל ולנסות לדבר עליו עם בחורה בשפתה שלה? כלומר, מה דעתכם על לקחת תחום עניין שהוא גברי באופן מובהק ולתרגם אותו לרגשות? כגברים הנטייה הראשונית שלנו היא לספר סיפור שמתחיל ב-א', עובר ב-ב' ונגמר ב-ג'. האם אי פעם העליתם בדעתכם שבחורה רוצה להתעכב רגע על ב' ולשמוע אותו בכלמיני צלילים וצורות? נכון אתם צודקים. בחורה תשתעמם למוות אם תאמרו לה שברבע הגמר נפגשו ארגנטינה וברזיל ושזה היה משחק טוב למרות שליאו מסי לא שיחק.


אבל איך אתם חושבים שהיא תגיב אם תספרו לה את אותו הסיפור בדרך הבאה:

"השעון מראה על הדקה ה-86. שקט מופתי באצטדיון שמונה כ-76,000 צופים כשהשחקן הטוב ביותר של ארגנטינה מתקפל על הרצפה מכאבים אחרי תיקול של שחקן ברזילאי. התוצאה היא 1-1. בזמן הזה הלב שלי דופק בפול ווליום כשהברזילאים מחככים את ידיהם בהנאה רק מהמחשבה שהמשחק גמור. בעוד והשחקן מפונה באלונקה החוצה, המאמן הארגנטיני מבצע חילוף ומכניס במקומו ילד בן 19 להופעת בכורה. הרגשתי שאני רוצה לשבור את הטלוויזיה. מה הוא לוקח סיכונים במשחק כל כך חשוב?! מה הוא נורמלי?! השופט שורק ומחדש את המשחק, הדקה היא כבר הדקה ה-90. במחצית המגרש השחקן הצעיר שאני אפילו לא יודע איך לבטא את השם שלו לוקח את הכדור. הוא עובר שחקן אחד ואני חושב לעצמי: בסדר, יש הרבה ילדים מוכשרים בארגנטינה. הוא עובר את השחקן השני ואני אומר לעצמי: טוב אולי זה ילד מיוחד. אחרי השלישי, הרביעי והחמישי הוא עומד מול השוער הברזילאי לבד, אני מבצע פירואטים בסלון מרוב לחץ כשהוא מגלגל את הכדור פנימה. ואז מגיע הרגע הקסום ביותר בכדורגל: השקט. זה שקט שנמשך לשנייה אחת מתוקה שמרגישה כמו נצח אינסופי. שבר קטן של אושר. השקט שלפני הסערה. שקט שמיד לאחריו מגיעה בו בזמן בכל העולם שאגה אדירה של שמחה מתפרצת. שמחה כזאת שהייתה יכולה לגרום לך לחבק גם את יאסר ערפאת אם הוא היה בחיים ויושב לידך לצפות במשחק. מיד לאחר מכן השופט שורק לסיום, שריקה שמבשרת על תחילתו של עוד שבוע נפלא בחיי".


לסיכום ידידיי,

השיעור מספר אחד בתקשורת עם המין השני אומר שאין כמעט כל חשיבות לנושא עליו אתה מדבר. מה שחשוב זה איך אתה מדבר על כך. לבחורות יש מספיק ממה שהן מדברות עליו עם חברות שלהן. הן לא מחפשות שתחדש להן משהו בתחום האופנה. כשבחורה יוצאת איתך היא רוצה להכיר אותך כמי שאתה. ואם להתרגש מכדורגל זה חלק ממי שאתה- למה שלא תיתן לה את זה בשפה שלה?

נסו לעשות תרגיל, קחו במונדיאל הקרוב משחק אחד שהיה ממש טוב (כמובן, אחרי שהמשחק יתקיים) שבו עם מחברת בזמן המשחק ורשמו תחושות שעולות בכם בעקבות אירועים במשחק. אחרי המשחק צאו לבלות באיזור שיש בו הרבה בחורות, גשו אל בחורה ובקשו ממנה 2 דקות מזמנה על מנת שתוכלו לשתף אותה בחוויה שעברתם. שימו לב שכשאתם מספרים על המשחק הדגש שלכם הוא לא על אירועי המשחק אלא על התחושות שעלו בכם בעקבות האירועים. יש לי הרגשה שתופתעו מהתגובות.

אל תשכח להירשם לעדכונים – כתוב את המייל שלך בתיבה למעלה בצד שמאל ולחץ על הכפתור. ככה לא תפספס פוסטים חדשים ותקבל אותם למייל.

נהנית מהפוסט? שתף עם חבריך או השאר תגובה.
כדי לא לפספס את הפוסט הבא, הירשם לקבלת עדכונים במייל:
הכנס מייל לקבלת עדכונים:

3 Comments

 1. abb

  בא לי ממש בזמן המאמר הזה. בדיוק חשבתי על פתיח בנושא הזה, אני מתלבט בין הולנד וספרד במונדיאל הזה כי אני עם הולנד בד"כ אבל היא תמיד מאכזבת וכו… חשבתי להשתמש בו (הוא עלה בי רק אתמול כשדיברתי על זה עם מישהו) ושקלתי לנסות. נראה לי שאני הולך על זה!
  חוץ מזה דודי, אתה משדר כמו זוהיר בהלול…"ספקטקורי!!!"
  אגב, את ערפאת היתי הורג במכות אבל לא קשור….:)

  Reply
 2. צהלי

  השאלה איך אתה מביא בחורה לדבר איתך על המונדיאל שאין לה מושג למה לא מוסרים לשחקן בשחור.

  Reply
 3. abb

  אתה לא מדבר איתה על הנושא אלא על התחושות שלך שקשורות בו. אין צורך לעשות על המשחק דיון אינטלקטואלי אלא על מה שעובר בך בזמנו, ולהעביר את התחושות אליה.

  Reply

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.