למה אנחנו לא מעזים לגשת לכל בחורה שעושה לנו את זה?

בואו נדבר רגע על פחד הגישה – נושא שכל כך הרבה מדברים עליו, אבל הוא בכל זאת נשאר אקטואלי.

למי מכם קרה פעם שאישה מושכת עברה לידכם אבל לא העזתם לגשת ולדבר איתה? אין צורך לענות, ברור לי שלכולם. כמדריך בקורס "אמנות הפיתוי" מעניין אותי לדעת גם כמה פעמים זה קרה לכם? יותר מדי? כל הזמן? אל תילחצו, זו תופעה מוכרת, כולנו היינו במצב הזה כל כך הרבה פעמים שאולי אפילו מיותר לשאול את השאלה הזו. מה שלא מיותר לשאול זה "למה?". מה הבעיה שלנו? הרי בחיים לא נשיג את הבחורות שאנחנו רוצים אם הן לא ידעו שאנחנו רוצים אותן.

שלא תחשבו שבגלל שאני מדריך בקורס אין לי, או לא היו לי בעיות כאלה ואחרות. גם אני הייתי ביישן, וקיוויתי שיום אחד, כשאראה בחורה שאני רוצה להכיר, אוכל לגשת אליה בפשטות, ולהתחיל לדבר איתה. חושבים שהצלחתי בקלות? ממש לא.

למה? מה קורה בראש שלנו שמונע מכל כך הרבה גברים לעשות את זה? הרי כשאנחנו רוצים לשאול מישהו איך מגיעים לאיזה מועדון באמצע הלילה אין לנו בעיה לגשת אליו ולשאול, אפילו אם "הוא" זה "היא", אז למה אנחנו לא עושים את זה בדיוק אותו דבר עם נשים שאנחנו רוצים?

אתמול התקשר אלי אחד החברים שלי שמת לעשות את הקורס אבל כל הזמן דוחה את העניין ל"אחר כך", ו"בינתיים" הוא מנסה לדלות ממני עצות פה ושם בתקווה שהן יעזרו לו (למרות שאני יודע שצריך את התמונה המלאה ולא פיסות מידע, כדי לחבר את כל חלקי הפאזל).

אז החבר הזה אמר לי שלמרות שהוא כבר קרא, שמע והבין הרבה דברים לבד, הוא עדיין מת מפחד לגשת לבחורה. אמרתי לו הרבה דברים, ולא אכתוב את כולם עכשיו, אבל אחד מהם היה משפט שביקשתי ממנו להחזיק אותו בראש בכל פעם שהוא רוצה לגשת לבחורה. אני רוצה לחלוק איתך את המשפט שאמרתי לו, כדי שגם אתה תוכל לאמץ אותו בתור גישה לחיים בכלל ולנשים בפרט:

"תזכיר לעצמך כל הזמן שאם אתה לא לוקח את ה"סיכון" ולא ניגש לבחורות, אתה בעצם לוקח סיכון גדול יותר מכיוון שאתה עלול להפסיד קשר זוגי, או יזיזות נעימה. לעולם לא תדע מה יכול היה לקרות אם לא תיגש. אם תמשיך להפוך את ההימנעות להרגל, לא תוכל לממש אף אחת מהפנטזיות שלך."

החשש מפני דחיה, תגובה לא נעימה או המחשבות מה יחשבו עליך הסובבים, הם הדברים העיקריים שמפריעים לנו לגשת לנשים בקלות. האם לך יש משפט שאתה מחזיק בראש או עקרון שאתה מאמין בו והוא עוזר לך להתגבר על החשות האלה ברגע שאתה רוצה לגשת למישהי שמוצאת חן בעייניך?

 

נהנית מהפוסט? שתף עם חבריך או השאר תגובה.
כדי לא לפספס את הפוסט הבא, הירשם לקבלת עדכונים במייל:
הכנס מייל לקבלת עדכונים:

9 Comments

 1. רועי

  כן יש לי משפט שאנ יאומר לעצמי והוא כזה :רגע לא קרה לי כלום אני סתם מלחיץ את עצמי -ואחרי שאני אומר את זה אני משתחרר בדרך כלל

  Reply
 2. GreyFox

  כשאני רואה מישהי שווה ברחוב ואני תופס את עצמי שם אותה במעמד גבוהה מימני (למשל אני חושב לעצמי: 'וואי איזה כוסית' או סתם בתחושה הפנימית שהיא ממש שווה) אז אני אומר לעצמי: "יכול להיות לה ממש כיף איתי" או "היא תשמח אם אני אדבר איתה".

  זה תמיד משחרר לי את הלחץ וגורם לי להתחיל לדבר איתה לפעמים, ולפעמים אני לא ניגש אבל אני יוצא באווירה טובה.

  Reply
 3. JohnHancock

  יש לי 2 משפטים שאני למדתי ישר להריץ לי בראש ברגע שאני רואה בחורה יפה:

  1. "אני(!) עכשיו ניגש אליה, ואני(!) אדבר איתה, היא(!) תשמח לדבר איתי ואם היא(!) לא מעניינת מספיק, אני(!) יעזוב"
  במשפט הזה יש הרבה "אני" שיוזם והרבה "היא" שתלויה בי, אני דיי אוהב אותו כי הוא גורם לי להרגיש שברגע שאני ניגש אליה, אף אחד מאתנו לא נמצא מעל השני, בסך הכל היא גם בת אדם.

  2. משפט של גידון מהקורס, לא ציטוט מדויק אבל משהו בסגנון הזה:
  "לגבי פחד גישה לבחורות יפות ומדהימות עם קקי כחול בריח הדרים, תשכחו מזה כי זה לא קיים"
  נהה, יצא לי ציטוט גרוע, אבל בכל מקרה, סיכום – ראית בחורה יפה? תדמיין אותה קמה בבוקר עם שיער הפוך וריח מסריח בפה, הולכת לשירותים… מתאמצת מתאמצת מתאמצת, ומורידה יציקה בגודל של פוטבול, זה בטוח יגרום לך להתייחס אליה כמו אל בת אדם רגילה, ואז אתה תצליח איתה כמו שאתה מצליח עם מכוערות, כי אתה לא נותן לה ייחס מיוחד 🙂

  מקווה שמשהו מהמידע המיותר הנ"ל עזר (:

  Reply
  1. רועי

   אהבתי תודה 🙂

   Reply
 4. צהלי

  העניין זה לא לגשת העניין איך אתה ממשיך את הערב אם קיבלתה דחייה לא פעם ולא פעמיים זה יכול לדפוק לך ערב שלם זה כבר מוריד לך מהבטחון העצמי ולבחורה הבאה שתיגש אתה תעשה את כל הטעיות האפשריות
  ואם שתי דחייות בערב אני לא מכיר בחורים שבטחון שלהם לא היה בקרשים באותו ערב כל הסרטים המוכרים מתחלים לעלות העניין של של לגשת אצל רוב הגברים בכלל לא עולה אם כבר רצים קדימה לתגובה של הפנייה שלהם כל בחור ישר חושב אל דחייה ולא אל לגשת לבחורה כמה שתנסנ להריץ לעצמך משפטים תרגלים אתה כבר מפתח קופים קטנים אתה כבר לא עצמך אז יש לכם עצה איך אני מתמודד אם דחייה בלי להרוס לי את הערב.

  Reply
  1. JohnHancock

   צהלי היקר,
   חסר בחורות בעולם?
   כאילו גם אם קיבלת דחיה, אתה חושב שזה בגלל שהיא לא רוצה אותך? זה יכול להיות 1000 דברים אחרים שקורים אצלה(!) כרגע.
   תחשוב על סוכני מכירות לדוגמה, אלה שעוברים מדלת לדלת ומנסים למכור לך תמי4 לדוגמה, כמה דחיות הם מקבלים? נראה לי שאחרי הדחיה הראשונה הם אומרים "טוב זהו, העבודה הזאת לא מתאימה לי אני מתפטר"?… לא, הם ממשיכים וממשיכים ותמיד חותרים למטרה, ועם הזמן והניסיון הם נשחקים בהתאם לעבודה הזאת ואז אותו מוכר יוכל גם למכור אלכוהול לרוסים וקרח לאסקימוסים…

   בכל מקרה, תכניס לעצמך לראש מנטרה "כל אחת תהיה בת מזל להיות איתי, אם היא לא רוצה זה הפסד שלה"
   או כל דבר אחר שנשמע דומה 🙂

   מקווה שעזרתי,
   JohnHancock.

   Reply
   1. צהלי

    אחי לא חסר בחורות בעולם( בלי קשר יש פי שלוש נשים מגברים אל כל גבר שלוש נשים סתם לידע) נכון שבקורס אומרים לנו לגשת ולגשת ולגשת ובסוף הבחורה 87 כן תסכים אבל אחי אני לא מכיר בחורים שמתחילים אם יותר מבחורה שתיים בערב אני לא הגבר היחיד בפאב או בכל מקום אחר ואני לא מתחיל אם כל בחורה אז כך שלא חסר בחורות לא כל כך תופס ונכון שיכול להיות אלף סיבות למה היא לא רוצה אותי אבל אותי מעניינת רק עובדה אחת נדחתי מבחנתי הסיפור גמור אם הבחורה אני לא אחזור אליה בעוד שעה אולי עכשיו כן מתאים לה נכון בתאוריה זה נשמע פשוט וקל במעשית זה דייי מבאס המנטרה שכל בחורה תהיה בת מזל להיות איתי טוב לאיגו
    לא יותר ומכיוון אני לא מנסה להתחיל אם האיגו שלי אז גם המנטרה לא כל כך עובדת אני לא מכשיר חשמלי
    אני בן אדם אם מחשבות אני לא מכיר תמי 4 שמתבאס שלא רוצים אותו אם יש לך עצה אחרת אני אשמח לקבל

    Reply
 5. עמוס

  אני בכלל לא מתחיל עם בחורות.
  אני מדבר איתם על כל נושא שקופץ לי לראש באותה השניה ובכלל לא מתחיל את השיחה ב" להתחיל עם בחורה".

  כשבאים עם גישה כזאת, הורדנו את הלחץ מעצמנו.
  אני ניגש במטרה להשתעשע איתה.וברוב המקרים אני באמת יוצא משועשע מהאינטרקציה איתה, או מהתגובות המופתעות שנוצרות אצלה.

  Reply
  1. מוטי

   כשאומרים "להתחיל עם בחורה", הכוונה היא בדיוק למה שאתה אומר – להתחיל איתה בשיחה.
   אז זה לא משנה איך אתה קורא לזה, אם פנית לבחורה ושאלת אותה איזו מוזיקה היא שומעת עכשיו בפלאפון, התחלת איתה (גם אם לא רצית בכלל לבקש ממנה מספר טלפון או לפגוש אותה אי פעם בעתיד).

   Reply

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.