הטוב, הרע והמכוער

קוראים יקרים שלום.

זה כבר כמה שבועות שלא כתבתי כאן, אבל הנה אני חוזר והיום החלטתי לשתף אתכם בתובנה מאוד חשובה ומעניינת שקיבלתי בשיחה שהייתה לי היום עם חבר. לצורך העניין נקרא לו גיא (שם בדוי).

הכול התחיל כשהלכנו אני וגיא לאכול באיזו מסעדה בירושלים. להפתעתנו הרבה, בשנייה שנכנסנו למסעדה ראינו שאחת המלצריות היא בחורה שגיא מכיר. מה זה מכיר? הבחורה הזו הייתה אהבת נעוריו לאורך כמה שנים טובות. אם להודות על האמת, הרבה זמן לא ראיתי בחורה שנראית ככה (ואתם יכולים לתאר לעצמכם שבמסגרת התפקיד שלי אני פוגש די הרבה בחורות במהלך היום). אני אחסוך מכם את התיאורים הפיזיים, אני יכול רק להגיד שמבחינה חיצונית היא הייתה מושלמת בכל רמה. היא הייתה יפה מאוד, היה לה גוף מעוצב וחטוב ואפילו שפת הגוף שלה הייתה מאוד מושכת.

במסגרת השהייה שלנו שם יצא לי להחליף עם הגברת כמה מילים. אחרי הכול, לא בכל יום רואים בחורה כל כך מושכת ומהשיחה איתה התרשמתי שהיא לא אינטליגנטית במיוחד.

פה אני רוצה לעצור ולסייג את מה שאני אומר, כי אחד הדברים החשובים ביותר שלמדתי בחיים שלי זה לא לשפוט אנשים, בטח ובטח שלא על סמך רושם ראשוני. אני בטוח שהבחורה הזו היא עולם ומלואו ואני לא יודע אפילו על קצה קיצו של מה שמאפיין אותה ואת האופי שלה. מצד שני בלתי אפשרי למנוע מהרושם הראשוני להיווצר. אין לי שום שמץ של מושג אם הבחורה הזו היא באמת אינטליגנטית או לא, יחד עם זאת, זהו הרושם שקיבלתי.

בכל מקרה, אחרי שעזבנו את המסעדה, דיברנו על האינטראקציה שהייתה לנו עם אותה בחורה וגיא סיפר לי שגם בעיניו הבחורה הזו אף פעם לא הייתה יותר מדי אינטליגנטית ואז עלתה במוחי התובנה הבאה:

כשבנאדם הוא יפה מבחינה חיצונית, דברים בחיים מגיעים אליו הרבה יותר בקלות. כמובן שאני לא מדבר על השכלה והצלחה עסקית, שאלו דברים שרוב הזמן צריך לעבוד קשה כדי להשיג אותם, אלא יותר על ביטחון עצמי, פופולאריות, קבלה לעבודה וכן הלאה. כך אותו אדם מוצא את עצמו במצב שבו הוא לא נדרש להתאמץ כדי למצות את הפוטנציאל שטמון בו בכ למיני תחומים אחרים כמו תחביבים, מקצוע, עסקים, כישורים כאלה ואחרים וכדומה.

ביני לבין עצמי תהיתי: מה הסיבה לכך? הרי רוב האנשים שתעצור ותשאל אותם ברחוב, האם בעיניהם אנשים יפים הם גם שווים או טובים יותר מאנשים מכוערים? ישיבו: "בשום פנים ואופן לא".

אז למה בכל זאת אנשים יפים משיגים דברים ביתר קלות בעוד שאנשים פחות יפים צריכים לעבוד קשה בשביל אותם הדברים? המסקנה שהגעתי אליה היא כזאת:

מילדות יצרו אצלנו במוח קישור מאוד חזק בין יופי לשווי. בין יופי לטוב. שימו לב שבכל סיפורי האגדות שגדלנו עליהם תמיד הגיבורים מתוארים כנסיכים ונסיכות יפי תואר. תחשבו על זה, שלגייה, סינדרלה, היפיפייה הנרדמת, אריאל (בת הים הקטנה), בל (היפה והחיה), יסמין (אלאדין). כולן בשלב כזה או אחר היו לנסיכות יפות וכמובן שכל סיפור שכזה הושלם על ידי גבר שגם הוא היה נסיך יפה תואר בשלב כזה או אחר.

על כן, למרות שאף אחד אחר לא יודה בכך בקול רם, כאשר אנחנו רואים מולנו אדם יפה (ובייחוד אנחנו כגברים, שרואים מולנו בחורה יפה) באופן אוטומטי אנחנו נוטים לייחס אליה גם תכונות של אדם טוב, חכם ואצילי על אף שאנחנו כלל לא מכירים אותה ולא יודעים אם היא באמת כזאת או לא.

כמובן שבכל התהיות, השאלות והתובנות שלי שיתפתי את גיא ואז עלתה בינינו שאלה מאוד מעניינת:

אם כל הגברים נותנים לבחורה הזאת יחס חיובי זהה, אילו תכונות צריכות להיות לגבר שכן יצליח לכבוש אותה?

האמת היא שהתשובה לכך היא פשוטה:

הגבר שיכבוש את אותה הבחורה, צריך להיות הגבר שיאתגר אותה. הגבר עם הערך המוסף, זה שמבחינתו- המראה החיצוני של בת הזוג האידיאלית בשבילו הוא פרט שולי ומה שאותו מעניין זה מה שיש לה להציע מעבר לכך. או בקיצור:

אותו גבר שייתן לה להתאמץ ולהוכיח את עצמה במקומות שבהם היא מעולם לא עמדה במבחן.

תחשבו על זה עד לפעם הבאה,

בהרבה אהבה,
דודי ארבלי.

נהנית מהפוסט? שתף עם חבריך או השאר תגובה.
כדי לא לפספס את הפוסט הבא, הירשם לקבלת עדכונים במייל:
הכנס מייל לקבלת עדכונים:

13 Comments

 1. sexapil

  מאמר פצצה דודי!
  באמת תהיתי למה אנשים תמיד מייחסים תכונות טובות לאדם שנראה טוב. למרות שכביכול מראה חיצוני, אינו אמור להוות אינדיקציה.
  תודה רבה. התגעגעתי למאמרים שלך אחי! תמשיך להפציץ.

  Reply
 2. Novice

  אהבתי מאוד את המאמר. תודה רבה, תמיד עניין אותי הדבר הזה. האם בחורה "טיפשה" לכאורה באמת כזו?
  אני בטוח שלא..רק שהיא לא נתנה לי להגיע לעולם שלה.
  יצא לי להכיר לא מעט בחורות שנראו לי "מפגרות, משעממות ושטחיות" אבל היו הרבה יותר. אחת מהן, שאפילו התחילה איתי פעם היא הידידה הכי טובה שלי ועם השנייה הקלטתי שיר וביליתי איתה ערב מצחיק וכיפי שלשום.

  אנשים(לא רק נשים), הם לא מה שאנחנו חושבים שהם ועל חלק מהאנשים לא רואים את מה שיש בפנים(ולכולם יש ברמות שונות).
  יותר קשה להגיע לאלה שלא מראים את מה שיש להם בלב. כולנו עושים את זה. חלק מהאנשים מכירים אותנו טוב יותר ולעומק יותר וחלקם מכירים רק צד אחד שלנו.

  דברים שרואים משם לא רואים מכאן. ולהפך.

  שבוע טוב ותודה דודי :]

  Reply
 3. YM&M

  קצת מתחבר עם המאמר שלך על שיר,אתה לא חושב?

  Reply
 4. חדש

  מאמר קטלני דודי!!!
  השארת אותי בפה פעור, מלא תדמה, ועוד הערת את עיניי!
  תודה רבה =]

  Reply
 5. dors

  דודי אחלה מאמר.
  מצחיק שבדיוק הייתה לי את אותה השיחה עם חבר ממש טוב שלי, לפני שבוע.

  Reply
 6. SUPER STD

  אז אם ככה איך בדיוק אני אמור לאתגר בחורה יפה לא בדיוק הבנתי מהאמר מה הצעדים שאני אמור לעשות כדי לכבוש בחורה כזאת?

  Reply
 7. מייק

  תובנה נכונה ושימושית בהחלט , למרות שאני כבר מודע לנושא ואני רק בן 16 .
  SUPER STD אתה אמור כביכול לשים את היופי אצל הבחורה , כפרט שולי ולא להתרכז או לדבר על זה .(לשים על זה זין)
  המראה נועד להטעות , ויש לכך הוכחות רבות מעולם הטבע ,
  קיצר לא חשוב ,
  עליתי גם על משהו דרך התובנה הזו – ממש לשחק בבחורה בכך שבמראה להראות משהו אחד
  ובסגנון , דיבור , שפת גוף וכו'.. להעביר משהו שונה לגמרי , וזה עובד נפלא ויוצר ים של סקרנות אצל אותן הנמענות .
  זה משתלב טוב עם פיקוקינג , תחשבו על זה 🙂

  Reply
 8. SUPER STD

  סליחה על הבורות אבל מה זה פיקוקינג? ואם אתה יכול לתת דוגמה לסיטואציה שבה אתה מדבר על משהו ובשפת גוף עושה אחרת זה יהיה נהדר

  Reply
  1. JohnHancock

   פיקוקינג זה מושג מעולם הפיקאפ, לקוח מהמילה פיקוק (טווס, החיה הזאת עם הזנב המרשים שכולם מצלמים בגן חיות), לפי מה שאני זוכר מהלמידה מהספר סודות הפיתוי (ואני לא רוצה להטעות אותך אז קח את מה שאני אומר בערבון מוגבל) הנקבות מתרשמות מהטווס, לא בגלל הזנב המרשים שלו, אלא בגלל שלמרות הזנב המרשים שלו, ולמרות שזה יפריע לו להתחמק ולרוץ מטורף, הוא עדיין מצליח לשרוד, בנוסף זה גם מפריד ומבליט אותו משאר החיות.

   איך זה קשור לפיקאפ?
   יצא לך לראות במועדון אנשים שמסתובבים עם מגבעות / כובעים מוזרים / בלייזרים / שרשראות מיוחדות / טבעות מעניינות וכו'?
   אלו הם פיקוקרים, האביזרים האלו נותנים יותר עניין לשיחה בכך שאפשר לדבר עליהם ולשאול / לענות שאלות עליהם, מקווה שהבנת, את מה שניסיתי להסביר.
   JohnHancock.

   Reply
   1. SUPER STD

    ממש מעניין תודה על המידע, אז אתה אומר שכדאי לי למצוא איזו מגבעת יפה ופשוט להתחיל לצאת איתה למקומות ולמרות שזה עלול להיראות מגוחך זה ימשוך את תשומת ליבם של הבחורות ויפתה אותם לדבר איתי על המגבעת,כי זה יסקרן אותם.

    Reply
    1. JohnHancock

     תחפש ביוטיוב את דיויד דיאנג'לו או סניה (למרות שפה לא מתים על סניה), שים לב שהם תמיד לובשים איזהשהו כובע / בלייזר / שרשרת מעניינת, זה מוסיף לשיחה ומשמש כאחלה של שבירת קרח בינך לבינה.

     Reply
 9. Womanizer

  הרבה זמן אני מחכה לקרוא מאמר חדש שלך.
  תובנות באמת מרשימות
  אתה תותח דודי!

  Reply
 10. דן

  דודי – אתה מזלזל במיליוני שנות באבולוציה ובביולוגיה
  יופי פיזי מעיד ב"כ על שלמות גנטית ונקיון ממחלות, וטפילים. כלומר זיווג ראוי!
  החלק ה"בהמי" שלך קולט זאת מיד בזכות אותן מיליוני שנות אבולוציה וביולוגיה.
  זה שורש המשיכה של גברים לנשים יפות (ולהיפך)
  ברור שגם לאופי וגם לשכל יש חשיבות – אך זה לא מה שנקלט במבט הראשון.

  Reply

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.