גישת הפרס, מה זה באמת אומר?

הרבה גברים שמגיעים אלינו לקורס, מביאים איתם את אחד המיתוסים הגדולים ביותר שמונעים מהם להתקדם ולהגיע להצלחה. המיתוס הזה אומר שהבחורה היא סוג מסוים של "פרס" וצריך לזכות בה. גישה כזאת בדרך כלל מובילה אותם לרדוף אחרי הבחורה ללא הועיל כיוון שבשלב הזה הבחורה כבר לא רוצה אותם. זאת מהסיבה הפשוטה שברגע שהיא מרגישה לא מאותגרת ושהבחור כבר נמצא בכיס שלה לפני שהיא אמרה משהו בכלל. כל האינטראקציה משעממת אותה עוד לפני שהתחילה.

עד עכשיו לא פגשתי גבר שהגיע לקורס שלנו ולא שינה את התפיסה הזאת וראיתי הרבה חניכים. בנקודה הזאת נחלנו הצלחה מסחררת. רובם המכריע של חניכי קורס אמנות הפיתוי יוצאים מהקורס עם תובנה חדשה שאומרת שהם בעצם מהווים את הפרס עבור הבחורה והיא צריכה לזכות בהם. תובנה שכזו לרוב מביאה את אותם הגברים לאתגר את הבחורה ולהגיע ליצירת תקשורת מוצלחת יותר בקלות.

עד כאן, הכול טוב ויפה- אבל, אחד הדברים שלמדתי בחיים הוא ששום קיצוניות רגשית או מחשבתית היא לא טובה ובסופו של דבר תכשיל אותך מלהשיג את מטרותיך. הסיבה לכך היא שאותה קיצוניות כובלת אותך במערכת של גישות ואמונות שפוסלות אותך מלחיות את הרגע.

במקרה שלנו, הקיצוניות הראשונה (שאומרת שהבחורה היא הפרס וצריך לרדוף אחריה מלכתחילה) מונעת מהבחור לאתגר את הבחורה או להיות מוכן לוותר עליה במידה והיא דוחה אותו יתר על המידה.

מצד שני, הקיצוניות האחרת (שאומרת שאני כגבר הוא הפרס והבחורות צריכות לזכות בי) עלולה להביא אותי להמשיך את חיי מבלי לעשות כלום בתחום הזוגי כיוון שאני אחכה שהבחורות ייגשו אליי, ירדפו אחריי ויתחילו איתי. ואם אני כבר אגש אליהן, אני אתנהג בצורה מתנשאת ולפעמים אף מזלזלת.

שום קיצוניות אינה טובה.
כאשר הבחורה היא הפרס המוחלט, אתה מפסיד את האתגר שאתה יכול להציב לה וכאשר אתה הוא הפרס המוחלט אז אתה מפסיד את העשייה והתרומה שלך לעניין. ההבדל הוא שבגישה השנייה אתה גם סובל מעודף חשיבות עצמית. מה שמוביל אותך בסופו של דבר להרגיש ולבטא תחושות מאוד שליליות, בעיקר של כעס, בינך לבין עצמך.

להיות הפרס עבור הבחורה זה לא אומר שהיא יכולה ללכת לעזאזל אם היא רק מצייצת שהיא לא רוצה אותי. זה גם לא אומר שהיא צריכה להתחנן בשביל שאני אזרוק לה טיפה של תשומת לב. בטח שזה לא אומר שאני צריך לחשוב איך להשפיל אותה עכשיו, אחרי שהיא דחתה אותי כדי להבהיר לה שאני הרבה יותר חשוב ממנה בעולם.

להיות הפרס, זה בסה"כ אומר- לאהוב את עצמך. פשוט. להכיר את עצמך, להאמין בכל הדברים הנפלאים שיש לך לתת ולדעת כמה כדאי לזולת להיות בחברתך. להיות הפרס זה לדעת בוודאות מוחלטת שכל מי שתהיה איתך תזכה לפרטנר הכי טוב שהיא הייתה יכולה לקבל.

ולסיכום, להיות הפרס זה אומר:
להסתכל לבחורה שלא רצתה להיות איתך בעיניים, לחייך ולהצטער בשבילה שהיא עדיין לא רואה את כל מה שאתה רואה בעצמך.

נהנית מהפוסט? שתף עם חבריך או השאר תגובה.
כדי לא לפספס את הפוסט הבא, הירשם לקבלת עדכונים במייל:
הכנס מייל לקבלת עדכונים:

14 Comments

 1. איתי - בפרום atai

  דודי יפה
  אבל תענה- שלחתי לך בפורום פרטית.

  Reply
  1. ג

   מאמר טוב, ממצה וממוקד.

   Reply
 2. רון

  כתבה מצויינת דודי, תודה!

  Reply
 3. אריאל

  אני אוהב את התובנות שלך, את הדרך שבה אתה מביא את המאמר שלך לנקודה הכי חשובה-לאהוב את עצמך
  אני רק רוצה לשאול שאלה אחת- נרשמתי לקורס שיתחיל בעוד שלושה שבועות בערך, הקורס עולה הרבה כסף יחסית לקורס שמתמשך יומיים בקושי ועוד תרגול או שניים, איך אתה מצפה לשנות בן אדם מהקצה אל הקצה בזמן הקצר הזה?

  Reply
  1. דודי (Post author)

   שום דבר שאני אכתוב לא באמת הולך להסביר לך את השיפור שאתה עתיד לעבור. יותר מזה, גם אחרי הקורס יהיה לך קשה להסביר לעצמך איך עברת את זה בזמן כל כך קצר. כל מה שיש לי להגיד לך זה תגיע ותראה. כל המוסיף גורע.

   Reply
 4. שימי

  דודי, מאמר ממש מחזק!

  Reply
 5. טומי\מרדכי

  אהבתי תמשפט בסוף , ממש היתחברתי אליו אני משאיל אותו מימך =]
  יש לי בעיה אני מאלה שרכשו את הספר ביגלל גילם שהוא עוד לא 18 אבל בסדר ל…
  אבל בדרך ל18 יש יותר בילבולים וצריכים עזרה בנושא הרגיש הזה והספר אל נותן ממש תביטחון לעשות דברים
  יש הצעות בתור אחד המדריכים או שאני יצטרך לשלם לך על זה חחח…

  Reply
 6. che

  |זה מצחיק אותי…בתכלס אתה צודק באמת בשביל להצליח בחיים ולא רק עם בחורות בהרבה תחומים אתה צריך לאוהב את עצמך ולהרגיש שאתה באמת שווה משהו אבל התפיסה הזאת עם בנות היא בעייתית נורא…זה מתסבך לגרום לעצמך לחשוב שהבנות רוצות אותך ושהם צריכות אותך והן הכי יענו איתך זה קשה וזה דורש הרבה זמן של תרגול

  Reply
 7. sexapil

  דמיין שהאמונה שלך בעצמך היא כמו רכב תקוע.
  בהתחלה אתה צריך לדחוף חזק כדי שהרכב יתחיל לנוע, אבל ברגע שהוא כבר מתגלגל אתה כבר לא צריך לדחוף חזק כל כך. רק להכניס ראשון ולתת גז.
  יש מצב שבהתחלה אתה לא תחשוב שאתה הפרס, אבל ככל שירבו ההצלחות וירבו הבחורות אתה תגיד לעצמך יום אחד 'היי, בונא הייתי עם זו ועם זו.. וזו רצתה אותי וגם זו נתנה לי סימני התעניינות ולמה הבחורה הזו מחייכת אליי ככה?' ואז תבין שאתה באמת הפרס.
  ביטחון עצמי אמיתי מגיע עם ההצלחות, ככה הוא נבנה. בהתחלה צריך לתת לו פוש קטן, זה הכל.

  Reply
  1. che

   אני יגיד לך באמת אני אחד שיכול להגיד על עצמו שהוא היה הרבה בנות והם הרבה בנות שהן פצצות אבל הקטע זה שנגיד בתקופה האחרונה הייתה תקופה של יובש רציני ואני לא יודע אני אוכל על עצמי סרט שאני לא אותו אחד שבהם כיכב בתחום אתה מבין???

   Reply
 8. sexapil

  אחי אתה לא יכול להיות מכונת פיק אפ בווארית, אתה גם לא רוצה להיות תאמין לי.
  לכל אחד מאיתנו יש תקופות של יובש, גם אני אחרי פרידה היתה לי תקופת יובש.. הדבר הכי טוב שאפשר לעשות כשעוברים תקופה כזו היא להתרכז במשהו אחר. תניח לבחורות בינתיים, תעשה דברים שגורמים לך להרגיש טוב.
  קח בחשבון שאחרי כל ירידה, יש גם עלייה.

  Reply
  1. toms

   הדבר שהכי קשה לי בגישת הפרס זה עם בנות שהן פצצות ואני בא להתחיל איתה אז קשה לי במצבים כאלה להרגיש הפרס.
   לעומת זאת עם בנות שהם ניראות בסדר אני טבעי לגמרי מרגיש כל הזמן שהן מנסות לזכות בי ובסוף הן גם מתאהבות ונכנסות למיטה מהר מאד 🙂

   Reply
 9. sexapil

  תצטרף למועדון גבר.
  מחלקים שוברי הנחה בשווי 5 ש"ח ל-ללה לאנד.

  Reply
 10. toms

  אתה מדבר אליי?? אם כן לא הבנתי את הבדיחה

  Reply

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.