איך לפגוש את ההורים הדתיים של החברה ולצאת מזה בשלום

סיפור ישן ומצחיק שאני רוצה לספר לכם על פגישה שהייתה לי עם ההורים הדתיים של בחורה שנכנסתי איתה לקשר.
פגישה עם ההורים, זה דבר שקורה כמעט לכל אחד בשלב כלשהו בקשר. כאשר ההורים באים מעולם אחר מזה שאתה רגיל אליו, זה יכול להיות אתגר לא פשוט. אותי זה הפתיע לראשונה לפני כמה שנים ומאז אני יודע מצויין כיצד להסתדר במצבים כאלה.

כשפוגשים את ההורים, זה השלב במערכת יחסים שאני הכי שונא. זה די מביך ותמיד הפגישה מלווה בהרבה שאלות מצד ההורים שלה: בן כמה אתה? איך הכרתם? אתה גר לבד? דירה שלך? במה אתה עובד?
מה אני יכול לענות על כל השאלות האלה? איך הכי טוב להתנהג?


איך הכל התחיל

רותם, חברה שלי הזמינה אותי לארוחת ערב אצל ההורים שלה, הורים דתיים. הפגישה הכי מביכה שיש בעולם. באותה התקופה רק התחלתי לעבוד במאפי ולהדריך אנשים. אמנם כבר הייתי די הרבה זמן בתחום, הייתי יוצא הרבה עם בחורות שונות, אבל זו הפעם הראשונה שנכנסתי לקשר עם בחורה ממשפחה דתייה וידעתי שאני הולך להתעמת עם עולם לא מוכר, עם ערכים שונים, תפיסות שלא תמיד תואמות את שלי ודברים נוספים בלתי צפויים שלא פגשתי בעבר.


אני חילוני שמלמד אומנות הפיתוי ואני הולך להיפגש עם ההורים הדתיים של החברה שלי. מה עושים?

אחרי שרותם הזמינה אותי לארוחה אצל ההורים שלה ואני יודע שהם דתיים, נזכרתי בכל הסרטים שבהם צוחקים על הנושא הזה ושיתפתי את רותם בסרט "חגיגה בסנוקר". אמרתי לה "מה אני עונה אם אבא שלך שואל אותי –'במה כבודו מתעסק?' את יודעת מה המקצוע שלי. מה את רוצה שאני אענה?" היא ענתה לי "אני אהרוג אותך אם אתה אומר לו, די בלי פדיחות".

אני לא יודע למה אבל אני ממש שונא את כל הרשמיות הזאת, בקושי אני מסתדר עם המשפחה שלי בליל הסדר וראש השנה, מה אני צריך את הדבר הזה באמצע החיים? אבל רותם מבקשת הרבה זמן שאני אפגוש את ההורים שלה, אז החלטתי ללכת לארוחת ערב ולעבור את כל המבוכה, הרשמיות והשאלות שסביר להניח אצטרך לשקר כדי לצאת מן בלי שמישהו ייפגע.


הכנה מנטלית לקראת הפגישה היום בערב

לא היה לי נוח עם כל כעניין של הפגישה, אבל אמרתי לעצמי טוב נו נעביר את זה על הצד הטוב ביותר. באמונות הפיתוי לא נותנים הנחיות חד משמעיות כיצד נכון להתמודד עם הורים של בחורה דתיה ולעשות רושם טוב. אני גם לא מאמין שיכולים להיות לזה חוקים חד משמעיים כלשהם, אלא כאן צריך לדעת להתנהג עם בני אדם באופן כללי – להרגיש אותם, להבין נאן נושבת הרוח ולהתנהג בהתאם. כל אחד מחליט בעצמו כיצד יתנהג וקובע לעצמו כללים אישיים שמתאימים לו, לתפיסה ולאופי שלו.
בתור הכנה מנטלית עשיתי לעצמי מספר חוקים – בלי בדיחות שחורות, בלי להפליץ ולהאשים אחרים, בלי להאשים את אבא שלה שהוא גנב לי את הארנק. בלי לספר להם סיפורים הזויים. פשוט להיות רציני.


הפגישה

קבענו לשעה שמונה בערב. הגעתי בדיוק בזמן, על הדקה, ודפקתי להם בדלת. ההורים של רותם פתחו לי את הדלת, נכנסתי פנימה ונתתי להם את הפרחים. לחצתי את היד של אבא שלה לחיצה חזקה "נעים מאוד אני אמיר" ובזוית אני רואה את רותם מאחורי אבא שלה נותנת לי מבט שאומר – בבקשה בלי הבדיחות השחורות שלך ובלי שטויות (היא לא יודעת שעשיתי עם עצמי הכנה מנטלית).

כשהגענו לשולחן הייתי צריך לבחור איפה להתיישב. החלטתי לשבת בקצה השולחן, ליד אבא שלה. שמור את האויבים שלך קרוב :). לא הייתי רעב, אבל משפחה עירקית אף פעם לא תשאיר לך צלחת ריקה. במהלך הארוחה בחנתי את היושבים מולי, ואני ראיתי שהאחים של רותם חילונים לגמרי ורק ההורים שלה דתיים. וגם לא ממש הדוקים. זה איפשר לי להרגיש יותר משוחרר, כי הבנתי שהכל כנראה הולך להיות הרבה יותר פשוט ממה שתיארתי לעצמי.

במהלך הארוחה דיברנו ובאיזשהו שלב הגענו לשאלות של האבא. הדבר הכי מצחיק, זה שאבא שלה שאל אותי דביוק במילים האלה "במה כבודו מתעסק?". מיד אחרי שהוא שאל אותי את השאלה, קיבלתי בעיטה ברגל מרותם. היא כמעט שברה לי את העצם והיא נתנה לי מבט עם רצח בעניים. הבנתי מה היא רומזת לי – לא להגיד לו שאני מתעסק בפיתוי, מלמד איך להצליח עם נשים. אז עניתי "אני נהג אמבולנס". שזה לא שקר, אני באמת עושה את זה, אומנם בהתנדבות אבל עושה. מכאן התפתחה שיחה מעניינת, שבסופה כולם
התחילו להתייעץ איתי ולדבר על כל מיני בדיקות רפואיות שהיו להם.


לפרוש בשיא

כשהפכתי להיות מרכז הענייינים וכל השיחות נסובו סביבי, החלטתי שהגיע הזמן לסיים. בסופו של דבר הלך לי ממש טוב. כולם שואלים אותי שאלות ומחזיקים ממני רופא. בשלב הזה תפסתי את רותם ואמרתי לה עם חיוך "רותם, בואי נברח מפה לפני שאני אהרוס". מבחינתי זה היה תזמון מושלם להשאיר להורים של בת הזוג שלי טעם של עוד.


מסקנות

אני שוקל להוסיף לקורס שלנו הרצאה שתלמד איך להתנהל בצורה נכונה מול ההורים של הבחורה. במיוחד כשמדובר בקהילה הדתית.
בינתיים העצה שלי למי שיש ארוחה בקרוב בסגנון הזה – אל תתכננו יותר מדי ואל תבנו ציפיות. כאשר מנסים לבנות תסריט התנהגות מראש, לרוב שום דבר לא הולך כמו שציפינו ואנחנו לא מצליחים להוציא לפועל את מה שתכננו. צאו בגישה קלילה ותחשבו כבר במקום, איך אתם יכולים להנות מכול זה. כשאתם נהנים, כל מי שמסביב נהנה גם.

נהנית מהפוסט? שתף עם חבריך או השאר תגובה.
כדי לא לפספס את הפוסט הבא, הירשם לקבלת עדכונים במייל:
הכנס מייל לקבלת עדכונים:

6 Comments

 1. sexapil

  מאמר יפה, תודה אחי.
  יש לי שאלה שמתקשרת לנושא, אבל בזווית קצת שונה. משום מה יוצא לי להכיר בנות שבאות מרקע דתי כזה או אחר והן הרבה יותר איכותיות מבחורות שאני מכיר בדרך כלל. הבעיה היא שדי קשה להתקרב אליהן, ולהתחיל איתן בצורה ישירה לא הכי מצליח לי. הן מאוד סגורות ומאופקות ויותר קשה לזרום איתן.
  יש לך אולי כמה טיפים קטנים שתוכל לזרוק לי על רגל אחת בקשר לבחורות דתיות?

  Reply
  1. אלון

   מצטרף לשאלה… אם אפשר כמה טיפים קטנים…
   אה ויש עוד סוג של בנות, יצא לי לפגוש, שהן סופר-דתיות: הן גם לא נוגעות בבנים. כן כן. אז מה עושים אז, אי אפשר לעשות קינו… אז יש דרכים אחרות ויעילות, לשחרר אותן יותר?

   Reply
 2. Vash

  זה יכול להיות טוב אמנם לעבור תוכן כזה, אבל לדעתי אם יש תוכן אחר יותר חשוב, עדיף להוסיף אותו לקורס מאשר איך להיפגש עם ההורים.
  בחלק יותר גדול מהמקרים אף אחד לא יפגוש את ההורים שלה, אז ההרצאה לא רלוונטית, ויכולה לבוא על חשבון של הרצאה יותר אוניברסלית, על נושא אחר שיותר סביר שיקרה עם הבחורה.

  Reply
 3. טבעי

  פעם נפגשתי עם הורים דתיים של ידידה לארוחת שישי בערב.
  העסק הסתבך כאשר גיליתי שהסבתא שלה מאנגליה מתארחת אצלם וחובה לדבר רק אנגלית בבית (נוזפים במי שמדבר בכל שפה אחרת).
  הצלחתי להעביר מעולה את הפגישה – גיליתי שהם מאוד אוהבים יין, לימדתי אותם כל מיני תכונות על היין (הדברים הרגילים – גוף, אף, סיום, אפיצות וכו) ועשיתי להם גם כמה תרגילים עם היין (איוד היין לתוך הגרון וכו). ממש אהבו אותי ואפילו שאלו אותה מולי למה היא לא מזמינה אותי יותר.
  היה מעולה!
  אני חושב שיצירת ערך בעיני המשפחה זה הדבר הכי חשוב – כמו שאמיר סיפר להם שהוא מתנדב בתור נהג אמבולנס.

  Reply
 4. אמיר (Post author)

  טיפים על רגל אחת. אל תנסה לזיף מישהו שאתה לא. ותמיד תנסה להנות מכול סיטואציה. (הכול בראש) שאל את עצמך שאלה איך אני יכול להנות עכשיו מהרגע ההזוי הזה? אתה כבר תמצא תשובה.
  לגבי הרעיון של להכניס את זה לקורס. אנחנו כן עובדים על המצב הפנימי של האדם וזה המפתח להכול.

  Reply
 5. sexapil

  תודה אמיר, המשך יום טוב אחי.

  Reply

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.